Skontaktuj się z nami
Jenny

Numer telefonu : 86-19925421817

WhatsApp : +8613724374817

5G przynosi nowe możliwości dla światłowodów, modułów optycznych, urządzeń optycznych WDM

July 2, 2019

Na „Sympozjum China China Network Network 2019 i China FTTH Forum” 12 czerwca, zastępca dyrektora Komitetu ds. Technologii Komunikacyjnych Ministerstwa Przemysłu i Technologii Informacyjnych, dyrektor CST China Telecommunications Group Corporation i przewodniczący Konferencja Sympozjum China Optical Network, Weileping, przedstawiła temat zatytułowany „Trendy i możliwości komunikacji optycznej w erze 5G”. Przemówienie. W swoim wystąpieniu wspomniał, że obecny globalny rozwój 5G wkroczył w krytyczny okres dla zastosowań komercyjnych, co przyniesie nowe możliwości dla światłowodów, modułów optycznych i urządzeń optycznych WDM. Ponadto Weileping zwrócił uwagę, że sieć całkowicie optyczna jest idealną technologią nośną dla 5G.
Chińska konstrukcja 5G wejdzie w fazę merytoryczną
5G weszło w krytyczny okres komercyjny. W przypadku standardu 5G 3GPP ukończyło pełną wersję 5G (R16), głównie dla rozszerzonego mobilnego internetu szerokopasmowego (eMBB) i wysokiego niezawodnego niskiego opóźnienia (uRLLC), od maja 2019 r. Na niskim poziomie, w Korei Południowej jest już 12 operatorów, Stany Zjednoczone, Finlandia, Wielka Brytania i inne kraje, które rozpoczęły komercyjne wykorzystanie, z których Hongstacje Korei Południowej osiągną 80 000 na koniec roku. Wykorzystywany jest model NSA sieci niezależnej i otwieranie aplikacji eMBB. Jednak sieć jest niestabilna, a zużycie energii i cena stacji bazowych i telefonów komórkowych są wysokie. Oczekuje się, że świat wejdzie w fazę komercyjną 5G w 2020 roku.
Wraz z oficjalnym wydaniem 4 chińskich licencji handlowych 5G przez chińskie Ministerstwo Przemysłu i Technologii Informacyjnych chińska konstrukcja 5G wejdzie w fazę merytoryczną. W 2019 r. Powstanie ponad 40 miast, aby zbudować w sumie 8-10 milionów makro stacji 5G. W 2020 r. Skala komercyjna będzie miała od 600 000 do 800 000 makrostacji w setkach miast; W latach 2021–2027 będą rozmieszczone miliony makro stacji i małe stacje bazowe na poziomie 10 milionów.
5G oferuje nowe możliwości dla światłowodu, modułu optycznego, urządzenia optycznego WDM
Z okazji ery 5G Weileping powiedział, że popyt na światłowód 5G jest bardzo duży. Zgodnie z szybkością krawędzi łącza w górę 3 Mb / s, łącze w górę 3,5 GHz jest o 9 dB gorsze niż 1,8 GHz. Według niezależnej sieci 3,5 G wymagana zewnętrzna stacja makro jest co najmniej 2 razy większa niż 4G. Jeśli zasięg wewnętrzny oparty jest na małej stacji bazowej, wymagane są dziesiątki milionów jednostek. Można zauważyć, że 5G nadal potrzebuje dużej liczby połączeń światłowodowych do różnych stacji bazowych, co najmniej kilkaset milionów rdzeni kilometrów.
Ponadto Weileping zwrócił uwagę, że po uruchomieniu fali milimetrowej liczba stacji bazowych znacznie wzrośnie. Chmura sieciowa 5G musi zbudować dużo prądu stałego, ale musi także spełniać wymagania dotyczące światłowodów i modułów.
„Głównym przedmiotem zainteresowania będzie nowe włókno światłowodowe, szczególnie światłowód G. 654E o bardzo niskiej stratności, zysk 4dB. Stacje wewnętrzne i centra danych zapewniają odporność na zginanie i nową generację wymagań dla światłowodów wielomodowych.” Weileping stwierdził dalej.
Jeśli chodzi o moduł światła z epoki 5G, moduł światła o dużej prędkości wprowadzi wielkie możliwości. Weileping oczekuje, że 5G przyniesie dziesiątki milionów modułów świetlnych 25G / 40G / 100G, a centrum danych zapewni także więcej miejsca na rozbudowę modułu świetlnego. Oparty na modulacji PAM4 jest obecny główny naczelny schemat technologii modułów optycznych o wysokiej prędkości.
Zastanówmy się ponadto nad ogromną przestrzenią programistyczną obecnego odwróconego fenomenu naszego centrum danych (obecnie Stany Zjednoczone odpowiadają 45 numerom IDC, nasi użytkownicy łączy szerokopasmowych są trzy razy w Stanach Zjednoczonych, ale nasz numer IDC odpowiada tylko za 8), przestrzeń programistyczna szybkich modułów optycznych robi jeszcze większe wrażenie.
Możliwości urządzenia WDM w erze 5G, technologia wielu anten ma ogromną siłę napędową na przepustowość systemu, marginalizację sieci Metropolitan WDM / OTN i potrzebę obciążenia 5G, co napędza rozwój urządzeń WDM. Regulowane lasery i urządzenia WDM (głównie AWG) będą głównym wyzwaniem pod względem opłacalności.
Sieć 5G wymaga silnej architektury nośnej. Weileping uważa, że ​​sieć całkowicie optyczna jest najbardziej idealną technologią nośną dla 5G, z ogromnym dostępnym spektrum (10 THz), ponadwymiarową przepustowością (100 Tb / s), ultra wysoką szybkością (1 Tb / s) i innymi zaletami.
Jednocześnie Weileping zwrócił uwagę, że pierwszym krokiem w ewolucji sieci całkowicie optycznej jest rozwłóknienie łącza transmisyjnego. Obecnie transmisja osiągnęła wdrożenie światłowodowe i rozwija się do 200-400 Gb / s. Drugim krokiem jest dostęp do sieci światłowodowej, wymagającej połączeń światłowodowych między segmentem dystrybucyjnym a linią wprowadzającą, a nawet pulpitem, a światło do wycofania się z miedzi jest nadal Luchang. Trzecim krokiem jest wprowadzenie technologii wymiany optycznej w węźle transmisyjnym. Sieć szkieletowa CTC w pełni wdroży RODAM przed końcem roku, a szkielet podróży będzie nadal obejmował duże i małe sieci obszarów metropolitalnych, a nawet sieci dostępowe.