Skontaktuj się z nami
Jenny

Numer telefonu : 86-19925421817

WhatsApp : +8613724374817

Wprowadzenie do technologii EPON

July 15, 2019

EPON, znany również jako GEPON, został zaproponowany przez grupę roboczą EFM (Ethernet w First Mile) utworzoną w listopadzie 2000 r. I jest regulowany w standardzie IEEE 802.3ah. Jego praca koncentruje się na protokole EPON MAC. Oznacza to, że protokół Ethernet jest minimalnie rozszerzony; wykorzystuje Ethernet jako nośnik w warstwie PON, a łącza zwrotne używają pakietu seryjnego Ethernet do wysyłania strumieni danych. Podstawową częścią EPON jest moduł transmisji / odbioru optycznego PON. Schemat implementacji polega na przywróceniu warstwy fizycznej PON APON w oparciu o strukturę podobną do APON i G.983 oraz zastąpieniu technologii ATM jako łącza danych technologią Ethernet. Protokoły warstw tworzą nowy połączony EPON, który może zapewnić większą przepustowość, niższy koszt i większe możliwości biznesowe.


EPON zapewnia w górę i w dół symetryczne prędkości transmisji linii 1,25 Gb / s (badane są również systemy szybkości łącza w dół 10 Gb / s). Chociaż EPON wykorzystuje enkapsulację Ethernet, jest bardzo odpowiedni do przenoszenia usług IP. W tym czasie IEEE pierwotnie sformułowało 802.3ah, aby uzyskać dostęp do usług danych IP, i nie brało pod uwagę specjalnych wymagań dostępu do usługi TDM dla synchronizacji zegara, opóźnienia i fluktuacji. Dlatego standardowa metoda enkapsulacji Ethernet przyjęta przez EPON ma także fatalną wadę, to znaczy, że trudno jest przenosić usługi TDM, takie jak linie danych typu głosowego lub obwodowego, i trudno jest spełnić wymagania QoS klasy przewoźnika. Następnie, chociaż technologia TDM over Ethernet była aktywnie badana w kraju i za granicą, Chiny opracowały również standard branżowy komunikacyjny „Wymagania techniczne dotyczące sieci dostępowej - pasywna sieć optyczna oparta na sieci Ethernet (EPON)”, a wielu dostawców EPON standard IEEE został rozszerzony, aby zapewnić innowacje techniczne w EPON świadczącym usługi TDM i usługi głosowe, takie jak dostarczanie usług danych i korzystanie z zarezerwowanej przepustowości w celu świadczenia usług głosowych, a wielu dostawców EPON zaprojektowało również nowe. Mechanizm MAC dodaje nowy sprzęt i oprogramowanie, ale dość trudno jest w pełni spełnić surowe wymagania QoS usług TDM, co nakłada pewne ograniczenia na stosowanie EPON.

Shenzhen OPTFOCUS Technology CO., LTD. jest profesjonalnym producentem OEM i ODM z 10-letnim doświadczeniem w zakresie GPON / EPON ONU, konwertera mediów, przełączników światłowodowych, pasywnych produktów światłowodowych i tak dalej. Łączy badania i rozwój, produkcję i sprzedaż. Zapraszamy do skontaktowania się z nami, jeśli potrzebujesz sprzętu do komunikacji światłowodowej.