Skontaktuj się z nami
Jenny

Numer telefonu : 86-19925421817

WhatsApp : +8613724374817

Jaka jest różnica między gbon a epon?

July 5, 2019

1, EPON i GPON używają różnych standardów, można powiedzieć, że wyższy punkt GPON, może przesyłać więcej pasma, może przynieść więcej użytkowników niż EPON. GPON wywodzi się z wczesnej technologii APON BPON komunikacji światłowodowej. Z tego rozwoju format ramki ATM został użyty do transmisji strumienia. EPON E odnosi się do połączonego Ethernetu, więc EPON narodził się z wymogiem płynnego połączenia z Internetem. Dlatego strumień kodu EPON jest zgodny z formatem ramek Ethernet. Oczywiście, aby dostosować się do transmisji światłowodowej, warstwa formatu ramki zdefiniowanego przez EPON jest owinięta poza formatem ramki formatu ramki Ethernet.
2, standardem EPON jest IEEE 802.3 Ah. Podstawową zasadą standardu IEEE EPON jest jak najbardziej standaryzacja EPON w architekturze 802.3 oraz minimalizacja rozszerzenia standardowego protokołu MAC MAC.
3, standardem GPON jest standard ITU-TG .984. Opracowanie standardu GPON uwzględnia obsługę tradycyjnych usług TDM i nadal wykorzystuje stałą strukturę ramek 125 ms, aby utrzymać synchronizację 8K. W celu obsługi ATM i innych protokołów GPON definiuje nową strukturę enkapsulacji GEM: GPON Encapsula TIonMetod. Dane ATM i innych protokołów można mieszać i umieszczać w ramkach.
4, pod względem zastosowania, GPON jest większy niż przepustowość EPON, jego obciążenie usługowe jest bardziej wydajne, zdolność spektroskopowa jest silniejsza, może przesyłać więcej usług przepustowości, osiągnąć większy dostęp dla użytkowników, zwracać większą uwagę na wielousługowość i gwarancję QoS, ale implementacja jest bardziej złożona, co prowadzi do wyższych kosztów w porównaniu z EPON, ale dzięki wdrożeniu technologii GPON na dużą skalę różnica kosztów między GPON i EPON stopniowo się zmniejsza.
5, porównanie stosu protokołów GPON i EPON
EPON i GPON mają swoje zalety. GPON przewyższa EPON pod względem wskaźników wydajności, ale EPON ma przewagę czasu i kosztów. GPON nadrabia zaległości. Nie możemy się doczekać przyszłego rynku dostępu szerokopasmowego, który je zastąpi. Powinno to być współistnienie i komplementarność. Aby zapewnić przepustowość, obsługę wielu usług, QoS i wymagania bezpieczeństwa oraz technologię ATM jako klientów sieci szkieletowej, GPON będzie bardziej odpowiedni. Dla wrażliwych na koszty, QoS i nie wymagających klientów, EPON staje się dominującym.
SHENZHEN OPTFOCUS TECHNOLOGY CO .., LTD.
Przestrzeganie zasady „jakości najpierw, najpierw klient” jest zakorzenione w sercach każdego pracownika od wielu lat i zostało wdrożone. Aby lepiej obsługiwać większość klientów, firma ma dedykowaną linię do obsługi posprzedażnej, taką jak potrzeby użytkowników. Nasza firma może zapewnić rozwiązania techniczne i powiązane szkolenia dla każdego klienta. Jeśli problem z jakością produktu zostanie znaleziony, można go rozwiązać w ciągu 24 godzin od połączenia. Od początku swojego istnienia firma dokonała rocznej wymiany sprzedanego produktu, trzyletniej gwarancji i dożywotniej obietnicy obsługi posprzedażnej. Po 10 latach zobowiązanie to nie uległo zmianie. Po 20 latach nie ulegnie zmianie. Wierzę, że 50 lat się nie zmieni, ponieważ 100-letni sklep w Chinach to ideał Hai Shuo. W dążeniu do ideałów to zobowiązanie zawsze było przestrzegane.