Skontaktuj się z nami
Jenny

Numer telefonu : 86-19925421817

WhatsApp : +8613724374817

Czy konwertery mediów światłowodowych muszą być stosowane parami?

July 30, 2019

Czy konwertery mediów światłowodowych muszą być stosowane parami? Czy nadajniki-odbiorniki mediów rozróżniają jeden odebrany, a drugi wysłany? A jeśli są to dwa konwertery mediów, mogą być używane w parze? Jeśli konwerter mediów musi być używany w parze, czy to koniecznie ta sama marka i model? Czy możesz użyć dowolnej kombinacji marek?

Media konwertery są zwykle używane w parach jako fotoelektryczne urządzenia do konwersji, ale można je również stosować z przełącznikami światłowodowymi lub nadajnikami-odbiornikami SFP. Zasadniczo, o ile długość fali transmisji optycznej i format pakietu sygnału są takie same i oba obsługują określony protokół, wszystkie mogą osiągnąć komunikację światłowodową.

Ogólnie rzecz biorąc, podwójne urządzenia nadawczo-odbiorcze (dwa włókna wymagane do normalnej komunikacji) nie są podzielone na koniec nadawczy i koniec odbiorczy. Tylko nadajnik-odbiornik z pojedynczym włóknem (który wymaga jednego włókna do normalnej komunikacji) będzie miał koniec nadawczy i odbiorczy.

Niezależnie od tego, czy jest to transceiver z podwójnym włóknem, czy transceiver z pojedynczym włóknem, można stosować pary różnych marek. Jednak różne prędkości (100 megabajtów i gigabajtów) i różne długości fal (1310 nm i 1300 nm) nie są ze sobą kompatybilne. Ponadto nawet urządzenie nadawczo-odbiorcze z jednym włóknem i urządzenie nadawczo-odbiorcze z dwoma włóknami tej samej marki nie tworzą pary. Nie mogą być interoperacyjne.

Podwójny transceiver ma port TX (port nadawczy) i port RX (port odbiorczy). Oba porty emitują tę samą długość fali 1310 nm, a odbiornik ma również 1310 nm, więc równoległe dwa włókna są połączone krzyżowo. Pojedynczy transceiver ma tylko jeden port, który realizuje zarówno funkcję nadawczą, jak i odbiorczą. Wykorzystuje technologię multipleksowania z podziałem długości fali do przesyłania i odbierania dwóch sygnałów optycznych o różnych długościach fali na jednym światłowodzie. Na ogół używają długości fali 1310 nm i 1550 nm.

Różne marki nadajników-odbiorników światłowodowych obsługują protokoły Ethernet. Są one interoperacyjne z nadajnikami-odbiornikami o tej samej specyfikacji, ale niektóre nadajniki-odbiorniki dodają pewne funkcje (takie jak dublowanie) i obsługują niektóre protokoły. Jeśli inne urządzenia nadawczo-odbiorcze nie mają tej funkcji, ten przypadek nie jest obsługiwany.

Jeśli potrzebujesz konwertera mediów lub innych produktów światłowodowych, skontaktuj się z nami. Dzięki 10-letniemu doświadczeniu w branży komunikacji światłowodowej z przyjemnością zapewnimy Ci gwarantowane produkty w dobrej cenie!

Telefon / WhatsApp / Wechat: +86 18126089476.