Skontaktuj się z nami
Jenny

Numer telefonu : 86-19925421817

WhatsApp : +8613724374817

Funkcje technologii GPON

July 15, 2019

Obsługuje tryb źródłowy TDM, dane IP i usługi wideo, to jest, w tym usługi triple play „IPTV”, i zapewnia jednemu lub większej liczbie użytkowników możliwość ciągłego dostosowywania przepustowości w czasie.


GPON zapewnia funkcje IGMP Proxy i IGMP Snooping, które ułatwiają kontrolę multiemisji i lepiej zaspokajają potrzeby usług multiemisji IPTV.


1. Duża pojemność, może rozwiązać problem wąskiego gardła sieci dostępowej
System sieciowy GPON klasy Gigabit (Gigabit PON) z łączem pobierającym 2,488 Gb / s i prędkością wysyłania 1,244 Gb / s można rozszerzyć do 10 Gb / s za pomocą wbudowanego modułu CWDM. Tak wysoka stawka linii będzie obsługiwać więcej usług i oznaczać większe przychody.


2. Wysoka przepustowość i współdzielenie zasobów
GPON ma wysoką przepustowość prawie 2,5G, co otwiera oryginalne wąskie gardło przepustowości optycznej sieci dostępowej i stanowi podstawę wysokiej jakości przepustowości dla przyszłego rozwoju nowych usług (telewizja sieciowa IP, triple play itp.). Ponadto wysoka przepustowość jest wyłączna dla jednego użytkownika (FTTH) lub współdzielona przez wielu użytkowników (FTTB lub FTTC itp.) I zapewnia pierwszeństwo i gwarancje QoS.


3. Wysoka wydajność transmisji
Wszystkie dane transmisji są enkapsulowane w strukturę ramki o stałej długości 25us przy użyciu nowego protokołu adaptacji GFP. W porównaniu z technologiami APON i EPON ma mniej bajtów narzutu i wyższą wydajność transmisji; przepustowość prawie 2,5G W przypadku zapotrzebowania wydajność transmisji GPON wynosi 93%, podczas gdy wydajność transmisji A / BPON i EPON wynosi odpowiednio 70% i 49%. Szybkość linii GPON oraz wydajność i szybkość segmentacji są wysokie, więc zapewnia elastyczność.


4. Elastyczna struktura sieci dostępowej i elastyczna rozbudowa
Systemy GPON mogą obsługiwać wiele topologii sieci, takich jak pierścień i drzewo. Szkielet wymaga jedynie włókna jedno- / dwurdzeniowego i uzyskuje dostęp do różnych usług za pośrednictwem pasywnej optycznej sieci dystrybucyjnej (ODN). Zdolność rozgałęziania GPON wynosi 1:32, co jest poza zasięgiem aktywnych urządzeń. Na przykład w przypadku nowego miejsca ekspansji konieczne jest tylko wyodrębnienie światłowodu z zarezerwowanego portu odgałęzienia najbliższego pasywnego rozdzielacza optycznego do nowego punktu instalacji terminalu sieci optycznej ONT / ONU i zwiększenie tylko liczby ONT / ONU w celu zwiększenia wydajności. Dlatego użytkownik może być rozwijany w sposób ciągły; a koszt budowy sieci można znacznie zmniejszyć.