Skontaktuj się z nami
Jenny

Numer telefonu : 86-19925421817

WhatsApp : +8613724374817

Sprzęt do transmisji sygnału - konwerter światłowodowy

October 30, 2020

Konwerter światłowodowy jest również nazywany konwerterem fotoelektrycznym, który jest jednostką konwersji mediów transmisyjnych w sieci Ethernet, która wymienia sygnały elektryczne skrętki krótkiej odległości i sygnały optyczne na duże odległości.

 

Różne kąty obserwacji powodują, że ludzie mają różne rozumienie konwertera światłowodów.Na przykład, w zależności od szybkości transmisji, są one podzielone na pojedynczy konwerter światłowodowy 10M, 100M, 10 / 100M i 1000M.

Ze względu na tryb pracy można go podzielić na konwerter światłowodowy pracujący w warstwie fizycznej i pracujący w warstwie łącza danych.

Ze strukturalnego punktu widzenia można go podzielić na konwerter światłowodowy (wolnostojący) i konwerter światłowodowy montowany w szafie.

Według różnych światłowodów dostępowych istnieją dwa typy: konwerter światłowodowy wielomodowy i jednomodowy.

Ponadto istnieje konwerter światłowodowy z pojedynczym / podwójnym światłowodem, wbudowany konwerter zasilania / zewnętrznego zasilania światłowodowego, a także zarządzany / niezarządzany konwerter światłowodowy.

 

Transceivery światłowodowe przełamują ograniczenie 100-metrowych kabli Ethernet w transmisji danych, polegając na wysokowydajnych chipach przełączających i buforach o dużej pojemności, jednocześnie osiągając naprawdę nieblokującą transmisję i wydajność przełączania, zapewniają również zrównoważony ruch, izolację konfliktów i funkcje wykrywania błędów itp. zapewniają wysokie bezpieczeństwo i stabilność transmisji danych.

 

Zasadniczo konwerter mediów kończy tylko konwersję danych między różnymi mediami, które mogą realizować połączenie między dwoma przełącznikami lub komputerami w odległości 0-100 km, ale rzeczywista aplikacja ma większą rozbudowę.

1. Skonfiguruj połączenie między przełącznikami.

2. Skonfiguruj połączenie między przełącznikiem a komputerem.

3. Zrealizuj połączenie między komputerami.

4. Przekaźnik transmisji: Gdy rzeczywista odległość transmisji przekracza nominalną odległość transmisji konwertera mediów, zwłaszcza gdy rzeczywista odległość transmisji przekracza 100 km, jeśli pozwalają na to warunki w miejscu, dwa transceivery są używane jako przekaźnik typu back-to-back.Jest to bardzo ekonomiczne rozwiązanie.

5. Konwersja jednomodowa: Gdy wymagane jest połączenie światłowodowe jednomodowe między sieciami, jeden transceiver wielomodowy i jeden transceiver jednomodowy można podłączyć z powrotem do tyłu, co rozwiązuje problem jednomodowego wielomodowego konwersja włókien.

6. Transmisja WDM: Gdy zasoby kabla światłowodowego na duże odległości są niewystarczające, w celu zwiększenia stopnia wykorzystania kabla optycznego i zmniejszenia kosztów, konwerter mediów i WDM mogą być używane razem do przesyłania dwóch kanałów informacji ta sama para światłowodów.